Мільйони українців можуть залишитися без пенсія з-за відсутності стажу

Українці, офіційний стаж яких не досягає 15-и років, незабаром не зможуть претендувати на оформлення пенсії за віком. Про це глава Міністерства соціальної політики Марина Лазебна заявила під час свого виступу на форумі "Україна 30. Децентралізація".

Крім того, за словами Лазебної, вже через кілька років права на пенсію не отримають і ті пенсіонери, які не мають потрібного стажу після досягнення 65-річного віку. Турботу про таких людей у вигляді мінімальної фінансової допомоги буде змушена взяти на себе держава.

Причиною ситуації, що склалася стало неофіційне працевлаштування - саме таким чином, за оцінками чиновників, зараз в Україні заробляє собі на життя більше 3-х мільйонів осіб. Впливає на ситуацію також і кількість безробітних, яка значно збільшилася під час коронавірусних локдаунів 2020 року.

Лазебна нагадала про те, що з 2017 року в Україні норма стажу щорічно підвищується на 12 місяців. Таким чином люди, яким в 2027 році виповниться 60 років, зможуть розраховувати на призначення пенсійних виплат тільки в тому випадку, якщо наявний у них стаж буде налічувати 35 років. Незареєстровані в центрах зайнятості безробітні та неофіційно працевлаштовані українці з цієї вікової групи змушені будуть працювати майже до 70-и років.

Варто відзначити, що в 2021 році право на пенсію мають ті люди, які встигли набрати 28 років стажу до 60-и років.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що восени 2021 року українські пенсіонери почнуть отримувати виплати в підвищеному розмірі

Також раніше Новинар повідомляв про те, що у ПФУ відзвітували про липневе підвищення пенсій.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що до 2030 року пенсії українців істотно знизяться.