Міністр розповів чому необхідна накопичувальна пенсія

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що якщо немає накопичень в недержавному пенсійному фонді, розраховувати на пенсію взагалі не варто. Про це він сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Повинна бути етапність, ми не можемо відразу піти і роздати кошти недержавним пенсійним фондам, це неприйнятно. Тому на початку будемо залучати державну накопичувальну інституцію: державний пенсійний фонд або державну керуючу компанію. До того ж на початковому етапі у нас небагато інструментів для вкладень - це можуть бути ОВДП.

Багато скепсису, що, мовляв, ми йдемо проти течії, накопичувальна система показала свою неефективність. Це не так. Солідарна пенсія повинна бути разом з накопичувальною. Якщо у вас немає накопичень в НПФ, розраховувати на пенсію взагалі не варто", - заявив міністр.

За його словами, темпи старіння населення такі, що кількість працюючих буде постійно скорочуватися, а кількість пенсіонерів - зростати.

"Мені сорокарічному на пенсію в нинішніх умовах розраховувати не варто. Тоді два варіанти - або я сам шукаю можливості і відкладаю через НПФ, або створюються умови таких накопичень для всіх громадян. Це потягне фіскальні втрати бюджету, і це всі повинні розуміти", - додав Марченко.

За його словами, обговорюється варіант, коли буде інвестуватися 1% з ЄСВ і 1% з іншого джерела.

"Це може бути ПДФО (це обговорюється) або пряма бюджетна програма, до чого ми більш схильні. Мінфін пропонує: давайте створимо окрему пряму бюджетну програму, скажімо,"внесок держави в накопичувальну пенсійну систему".

Умовно, якщо ти дав 1% або 1,5%, держава дає стільки ж. Для молоді зробити з коефіцієнтом, заохотити-якщо ти додатково вклав кошти в накопичувальний пенсійний фонд, держава додасть. Це має бути система, яка створить умови для того, щоб громадяни зацікавилися своїм Пенсійним майбутнім. Це не стосується тих, хто стане пенсіонером через п'ять років", - пояснив він.

За словами міністра, інших варіантів забезпечити нинішньому активному населенню пенсію немає.

"Тим більше в нинішніх умовах - в умовах дефіциту Пенсійного фонду, існування професійних пенсій, які є несправедливими, але таке рішення було прийнято державою. Я маю на увазі пенсії спеціальних категорій громадян. Щоб це перевернути, потрібен поштовх.",- резюмував він.

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадуємо, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.