Держава дала шанс тим, хто не платить податки

Зовсім скоро в Україні набуде чинності закон про податкову амністію. Починаючи вже з 1 вересня 2021 по 31 Серпня 2022 можна задекларувати свої доходи, які проходили повз державну скарбницю. Також для таких людей зробили не високий відсоток. Про це повідомляється на сайті парламенту України.  

Це нововведення було зроблено з метою підняти економіку країни, а також підвищити конкуренцію на ринку, що в наслідок вплине на ціни та вони будуть потроху опускатися.

Для тих хто працює в "тіні "поставили досить вигідні умови, адже люди з "білим" доходом сплачували 18% і 1,5% військового збору. Але в рамках податкової амністії - це 5% на валют. цінності та активи в банках України; 9% - активи за кордоном, але при вкладенні задекларованих доходів у держ. облігації України - податок зменшується до 2,5% (у період з 1 січня 2021 року до 20 Червня 2022 року).

Для людей які не будуть декларувати свої доходи передбачено співмірне покарання. Повністю або частково будуть заморожені рахунки, також стане неможливим розмістити депозит і робити великі покупки. 

"Зокрема, надалі буде все складніше розмістити готівку в банківських установах або придбати власність, якщо громадянин не мав офіційного доходу", — розтлумачив глава Мінфіну Сергій Марченко.

Нагадаємо, в уряді також готують законопроект про непрямі методи податкового контролю громадян. Якщо закон приймуть, то податкова отримає можливість зіставляти офіційні доходи та витрати громадян.

Тоді багатьом доведеться пояснити, звідки у них гроші на дорогі покупки. І якщо людина не зуміє пояснити походження цих грошей, то його змусять сплатити податок з кожної великої покупки в розмірі 18% її вартості. Тому громадянам, у яких є сумніви в легальності власних доходів, радять все ж скористатися податковою амністією.

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадуємо, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.