Подорожчання долара 

Українців у перший тиждень вересня очікує плавне подорожчання долара. За різними оцінками, гривня може впритул підійти до психологічної позначки.

Скільки коштуватиме долар?

Прогнози аналітиків про те, скільки доведеться заплатити за валюту, розходяться. В цілому фахівці озвучують досить широкий діапазон: від 26,5 до 27 грн/$. Більшість же сходяться на думці, що Долар підніметься в ціні ближче до верхньої позначки коридору.

  • У перший тиждень вересня долар впритул підійде до психологічної позначки в 26,95 грн/$, упевнений аналітик RoboForex Андрій Гойлов.

  • Його колега з "Центру біржових стратегій" Максим Орищак озвучує більш оптимістичний прогноз. За його оцінками Долар буде перебувати в діапазоні 26,5-26,75 грн/$.

  • Вадим Иосуб, старший аналітик" Альпарі", також прогнозує подорожчання американської валюти. За його оцінками, на міжбанку валюта коштуватиме 26,9 грн/$ (за такою ціною купуватимуть фінансові установи). У той же час готівковий курс складе 26,8/27,0 грн/$.

Що вплине на вартість валюти?

У перший тиждень вересня, вважають експерти, факторів, які будуть штовхати долар до подорожчання, буде більше. Серед них називають:

  • експортери чекають відшкодування ПДВ і не поспішають продавати долари і купувати гривні. У той же час імпортери напередодні активного бізнес-сезону нарощують свою участь, підштовхуючи зростання попиту;

  • посилюються ризики погіршення епідеміологічної ситуації, поширення нових штамів коронавірусу;

  • восени населення і бізнес можуть скористатися можливістю скупити дешеві долари, що також призведе до зростання попиту;

  • настає період повернення боргів перед МВФ, при цьому визначеності про те, коли буде наступний транш, немає. 

До позитивних факторів відносяться:

  • Отримання Україною 2,7 млрд доларів-це дозволить зміцнити в майбутньому національну валюту. 

  • Сильні позиції НБУ, достатні золотовалютні резерви України. 

В цілому ж найближчим часом очікувати відчутного зростання або зниження курсу гривні не варто. Долар буде перебувати у вже звичному для себе коридорі і навіть по самому песимістичному сценарію ледь опуститься до психологічної позначки в 27 грн/$. Однак восени, з настанням опалювального сезону, ситуація буде погіршуватися.

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадуємо, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.