Про що мовчать комунальники?

Комунальникам знову дали право відключати боржників від поставок газу, води, електрики і тепла. Але, як з'ясувалося, не всюди і не всі комунальні послуги можуть бути відключені. 

Українцям розповіли, хто може цього не побоюватися.

Відключити боржника від комунальних послуг не всюди представляється можливим. Є чимало випадків, коли це зробити технічно неможливо. Експерт у сфері ЖКГ Христина Ненно розповіла, в яких випадках боржників не зможуть відключити від енергоресурсу.

Найменше українці заборгували за електрику і газ. Невеликі борги і за холодну воду. Таким чином, громадяни найменш заборгували за те, що легко можна відключити. Найбільш легко відключається електрика. Тому споживачі воліють його оплачувати вчасно, щоб не залишитися без електропостачання.

"Найменша заборгованість за електрику, оскільки її вимикають, не чекаючи великих накопичень. Наприклад, якщо протягом трьох місяців не було оплати, спочатку надходить смс-повідомлення, потім письмове повідомлення, в платіжці сказано, що протягом певного терміну несплати, 10 днів здається, вам вимкнуть", - розповіла Ненно.

Ну, а найбільше українці заборгували за тепло і гарячу воду. А їх-то якраз відключити не так просто. Звичайно, теоретично можна боржнику "обрізати труби" і спорудити шлях тепломережі в обхід його квартири. Однак процес цей клопіткий, трудовитратний і невдячний.

Тому, за словами Христини Ненно, боржникам спочатку будуть дзвонити і надсилати повідомлення з проханнями і вимогами оплатити комунальні борги. Природно, при цьому будуть загрожувати відключенням від послуги. Однак зробити це зовсім непросто. Тому навряд чи хтось буде вдаватися до такого способу.

Однак найбільш злісним боржникам потрібно пам'ятати, що при певній сумі комунальних боргів їх можуть просто примусово виселити з квартири. Згідно з новим законом, це можна буде зробити, якщо борги перевищили 60 тисяч гривень. Причому виселяти будуть навіть сім'ї з дітьми.

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадуємо, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.