Що чекає субсидіантів в Україні?

Вже незабаром, в жовтні, почнеться опалювальний сезон, і багато українців розраховують отримати хоча б на цей період допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг. Однак субсидія дістанеться не всім, хто на неї претендує. Крім вибіркових перевірок субсидіантів, які повинні виявити незаконних одержувачів виплат, держава приготувала список перешкод на шляху до отримання субсидії.

Хто має право звернутися за субсидією

Таке право є у всіх громадян. Інша справа, що далеко не всім її дадуть. При цьому слід пам'ятати, що звернеться за субсидією можна в будь-який час. І якщо вам її призначать, то ви можете її отримати не тільки на початку опалювального сезону, але і в будь-якому іншому місяці.

Кому субсидію не дадуть

  • На субсидію не варто розраховувати громадянам, які мають велику житлову площу. Якщо площа вашої квартири перевищує 130 квадратних метрів, то, швидше за все, допомоги на оплату комуналки вам не бачити. Те ж саме стосується і будинків, площа яких перевищує 230 квадратних метрів.
  • Швидше за все, не отримає субсидію і той, у кого є депозит в банку в розмірі від 100 000 гривень і вище. Раніше говорилося про 50 000, проте згодом ця норма все ж подвоїли. По суті, 50000 - не такі вже величезні гроші. І двоє економних старичків-пенсіонерів цілком можуть за пару років зібрати собі таку суму на випадок непередбачених обставин.
  • Якщо в сім'ї є автомобіль, якому менше 5 років. Теж вельми спірний пункт. Однак влада мабуть розсудила так: якщо знайшлися гроші на нову машину, то і на комуналку також знайдуться.
  • Якщо менше ніж за рік до подачі заяви на субсидію сім'я придбала квартиру або автомобіль. Втім, що стосується квартири, то все ж є винятки. Якщо сім'я продала єдине житло і менш ніж через півроку після цього придбала нове, то така покупка на призначення субсидії не вплине. Люди по суті вклали в нове житло гроші, виручені від продажу старого.

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадуємо, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.