Хто може отримати пенсію покійних?

Нещодавно, сталася цікава ситуація з" Ощадбанком", як виявилося банк відмовив у виплаті пенсії родичу покійного, після чого виник ряд питань. У скоре потерпілий звернувся до редакції "Пенсійного кур'єра" з питанням про законність даної відмови. Після чого редакція взялася за вивчення цього питання звернувшись до" Пенсійного фонду України " і відповіла на питання чи можна отримувати пенсію покійних родичів, нараховані їм до дня смерті. Про це розповів у Facebook "Пенсійний кур'єр".

Родичі покійного, які жили разом з ним, зможуть отримати його гроші. На виплату мають право непрацездатні родичі покійного пенсіонера, які перебували на його утриманні.

Хто відноситься до близьких родичів в такому випадку:

  • батько (мати), якщо вони інваліди або пенсіонери;
  • діти до 18 років, або старші, якщо вони стали особами з інвалідністю до повноліття;
  • чоловік (дружина), а в разі їх відсутності-один з батьків;
  • брат або сестра незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і виховують дитину покійного до досягнення ним 8 років.

Якщо таких членів сім'ї немає, то виплата входить до складу спадщини. Заяву про виплату коштів потрібно подати за півроку з моменту смерті пенсіонера.

Відзначимо, що видавництво "Пенсійний кур'єр" завжди намагається відповідати на подібні питання і детально вивчати їх. Також, до редакції може звернутися кожен бажаючий.

Раніше, портал "Номінар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадувати, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.