З 6 грудня в Україні набудуть чинності нові карантинні правила

З приходом 6 грудня в Україні зміняться правила карантину, яку в першу чергу торкнуться українців, що відмовилися від вакцинації та знаходяться в "жовтій" зоні карантину. Інформацією ділиться Обозреватель.

Згідно з новою постановою, громадяни, які не мають хоча б однієї дози вакцини, не зможуть відвідувати багато громадських місць в «жовтій» карантинній зоні.

Під час брифінгу, який відбувся 30 листопада міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначив, що на такі крайні заходи вони змушені піти у зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в країні.

Міністр повідомляє, що змінені правила карантину в першу чергу стосуються невакцинованих громадян. В уряді змушені вжити таких заходів для невакцинованих, у зв'язку з тим, що ситуація з коронавірусною інфекцією в нашій країні не змінюється і хвороба не відступає. Переважно, зміни торкнуться громадян "жовтого" рівня епідситуації.

Згідно з інформацією, в "жовтій" карантинній зоні з 6 грудня буде заборонена:

  • робота навчальних закладів де не вакциновано 100% працівників хоча б однією дозою вакцини або на самоізоляції знаходиться половина учнів;

  • робота кінотеатрів, театрів та інших культурних закладів;

  • робота місць громадського харчування, крім роботи на винос і доставки;

  • робота спортзалів й басейнів;

  • міжобласні та міжнародні перевезення;

  • робота закладів з розміщення, винятком є лише Готелі, санаторії та соціальні заклади;

  • проведення масових заходів.

Разом з тим навіть при наявності ковід-документів в "жовтій" зоні буде заборонено знаходиться на вулиці без посвідчуючих особу документів, залишати місця самоізоляції та перевозити пасажирів більш сидячих місць.

Міністр охорони здоров'я зазначає, що при будь-якій карантинній зоні карантинні обмеження не стосуються аптек, заправок, продуктових магазинів, фінансових установ і ветеринарних кіосків і магазинів.

Нещодавно розповідав Новинар, що українцям повідомили хто має право вимагати у них ковід-сертифікати.

Також Новинар ділився інформацією, як допомога від МВФ вплине на курс американської валюти.

Ще Новинар писав на скільки виросте Комуналка в наступному році.