Свята, прикмети, заборони та іменини 2 грудня поточного року

У день 2 грудня весь світ відзначає Міжнародний день боротьби за скасування рабства, а також своє неофіційне професійне свято відзначають дизайнери двомірної комп'ютерної графіки - День художника 2D. Інформацією ділиться Новинар.

Православні всього світу в день 2 грудня вшановують пам'ять святого Авдея — одного з 12 малих пророків. Він увірував у Господа ще з ранніх років, відмовився від посади домоправителя у царя Ахава, який вів порочний спосіб життя. За своє праведне життя він був нагороджений здатністю передбачення.

Наші предки вірили, що Авдей є покровителем сімейного благополуччя і домашнього господарства. У цей день предки намагалися постукати обухом по віконних рам і дверним одвірок. Вони були впевнені, що це захистить будинок від нечисті.

Згідно з традиціями, в західних областях сокиру клали під ліжко вагітним жінкам і під ліжечка немовлят, щоб захистити їх від злих духів.

У північних областях пастухи обходили навколо стада з сокирою, щоб уберегти його від лихого ока. У деяких селищах під лавку, на якій лежав небіжчик, клали сокиру, щоб захистити сім'ю від злих духів.

Згідно з прикметами не варто виходити в цей день на вулицю, адже предки були впевнені, що в цей день нечиста сила біснується.

Народні прикмети 2 грудня

  • якщо в цей день йде сніг і відзначається сильний вітер, то зима буде довгою, а весна холодною;

  • якщо снігу багато, а замети глибокі, то в наступному році буде хороший урожай;

  • якщо небо ясне, то чекайте морози, а якщо тьмяне, то чекайте відлига найближчим часом;

  • якщо домашні тварини буцаються, то скоро буде заметіль.

У день 2 грудня було категорично заборонено закоханим подружжю сваритися і скандалити, адже примириться ще не вдасться довгий час. Також бидло заборонено викидати залишки їжі, краще віддати її тваринам, щоб не голодувати всю зиму.

Не варто виходити в цей день з дому, щоб не нарватися на злих духів і не варто приймати важливих рішень.

У день 2 грудня свої іменини святкують Веніамін, Адріан, Аза, Олександр, Валентин, Герасим, Григорій, Денис, Дмитро, Іван, Ігнатій, Іларіон, Костянтин, Михайло, Петро, Порфирій, Сергій і Федір.

Нещодавно Новинар розповідав про свята, прикмети і заборони 30 Листопада.

Також повідомляв Новинар, що в Україні знизилися оптові ціни на картоплю.

Ще писав Новинар, що після новорічних свят ціна на хліб зросте до 40 гривень за буханець.