У ПФУ відзвітували про розподіл пенсіонерів за розміром призначених місячних пенсій

Чергова індексація пенсій в Україні пройшла на початку липня 2021 року, а тому виплати в дещо збільшеному розмірі громадяни отримають вже в поточному місяці. Втім, величина нової надбавки варіюється - в той час, як одні можуть розраховувати на підвищення виплат у розмірі всього до двохсот гривень, інших очікує збільшення пенсій на 15,3 тисячі. Про це повідомляється у звіті, опублікованому Пенсійним фондом.

За даними відомства, середня пенсія по країні тепер становить 3 700 гривень - виплати в такому обсязі отримує більшість громадян. Водночас досить нечисленна категорія українців - 3562 пенсіонери - завдяки індексації збільшила свій добробут на 15 300 тисячі гривень. Тепер щомісяця одержувані ними виплати становлять понад 82-х тисячі.

Варто відзначити, що настільки значне підвищення пенсій торкнулося виключно екс-суддів, для яких діють дещо інші, ніж у решти українців, правила виходу на пенсію.

Так, служителі Феміди, йдучи на заслужений відпочинок, можуть розраховувати на виплати в розмірі до 80% від одержуваної заробітної плати (як відомо, і без того досить високої). Водночас пересічним українцям пенсію призначають згідно з формулою, при якій одержувана в три останніх до виходу на пенсію року середня зарплата множиться на стаж, на співвідношення одержуваної зарплати до середньої зарплати по країні, а також на 1%.

Варто відзначити, що липнева індексація пенсій в Україні досягла 11% завдяки тому, що в цілому по країні відбулося збільшення прожиткового мінімуму - з 1-го числа він становить 1 854 гривні.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що до 2030 року пенсії українців істотно знизяться.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що у ПФУ розповіли, як змінюватиметься розмір пенсій протягом року.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що у Мінсоцполітики пояснили, кого і чому не торкнеться підвищення пенсій.