Парафіяни Православної церкви 29 липня вшановують пам'ять священномученика Афіногена

У четвер, 29 липня, християни східного обряду віддають данину пам'яті священномученику Афіногену і його учням, які на зорі нової ери зазнали гонінь з боку римської влади і були страчені, перенісши жорстокі тортури. 

Згідно з переказами, Афіноген жив і проповідував християнство в місті Севастія. Намагаючись виручити з біди своїх засуджених за віру учнів, Афіноген добровільно здався владі, однак і сам він, і його послідовники були страчені язичниками. У Житіє священномученика йдеться про те, що перед смертю Афіноген почув голос Всевишнього, який пообіцяв своєму обранцеві і його послідовникам райське блаженство в нагороду за перенесені муки.

29 липня з Днем ангела слід привітати людей з іменами Павло, Євген, Юрій і Фелікс. А в разі, якщо серед ваших знайомих знайдеться жінки з рідкісними іменами Марта і Алевтина, обов'язково привітайте їх теж.

За старих часів в день пам'яті Афіногена наші предки приступали до жнив; ввечері ж, по завершенні першого етапу польових робіт, веселилися і святкували появу першого снопа. Крім того, з 29 липня пов'язували чимало прикмет і повір'їв - зокрема, вважалося, що сьогодні все живе в природі починає сумувати, передчуваючи швидке настання осені. Саме тому люди намагалися не турбувати птахів і не ходили в ліс, щоб не піднімати зайвого шуму.

Народні прикмети 29 липня стосуються, в основному, погоди - люди вірять, що якщо день видасться туманним, то осінь буде грибною. Дощ "на Афанасія" вважався передвісником багатого врожаю, а поява серед посівів польових мишей означала морозну і сувору зиму. 

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що Болгарська ясновидиця Ванга передбачила важкі випробування, які принесе 2021 рік.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки зодіаку, яких чекає довге життя.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали найбільш щасливі знаки зодіаку.