Парафіяни Православної церкви 30 липня вшановують пам'ять великомучениці Марини Антіохійської 

Згідно з церковним календарем, 30 липня православні християни всього світу вшановують пам'ять великомучениці Марини Антіохійської - дівчини, яка за часів Римської імперії піддалася гонінням за свої релігійні переконання, була заарештована, перенесла страшні тортури і, нарешті, прийняла мученицьку смерть.

Одна з легенд про великомученицю оповідає, що Марина була дочкою язичницького жерця. Батько вигнав 15-річну дівчину з дому за відмову поклонятися ідолам - на той час Марина вже стала християнкою. Пізніше дівчина зустріла багатого і знатного римлянина Олімврія, який захотів зробити Марину своєю дружиною, але отримав відмову - зв'язувати життя з ідолопоклонником вона не хотіла. Тоді ображений відмовою Олімврій наказав кинути дівчину у в'язницю. Незабаром Марина була страчена.

У православ'ї великомучениця традиційно вважається заступницею вагітних жінок і дітей, а тому 30 липня варто відвідати церкву і помолитися за здоров'я своїх близьких.

З0 липня, згідно зі святцями, з іменинами слід привітати, само собою, Марин, а також Маргарит (так називають великомученицю Марину католики). День Ангела сьогодні також святкують Людмили, Леоніди, Вероніки і Петри.

У народі церковне свято називали"Марина лазорева". У цей день пращури дуже боялися грози - вважалося, що блискавка може підпалити не тільки неприбраний хліб в полі, а й будинок, а тому Всевишнього гаряче молили про дарування дощу. Крім того, народна прикмета стверджує, що гроза "на Марини" віщує люту зиму із заметілями.

На столі в"Маринин день" традиційно з'являлося хоча б одна страва з риби. 

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що Болгарська ясновидиця Ванга передбачила важкі випробування, які принесе 2021 рік.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки зодіаку, яких чекає довге життя.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки зодіаку, представники яких зустрінуть свою любов ще до кінця року.