Матеріальне становище одержувачів субсидій оцінюватиме спеціальна інспекція

Українці, які вже отримують або тільки претендують на отримання субсидії на комунальні послуги, можуть зіткнутися з нововведенням - їх матеріальне становище буде оцінювати інспекція, яка заради цього буде відвідувати їхні будинки і квартири. Проєкт такої постанови розроблений Кабінетом Міністрів і для громадського обговорення розміщений на сайті Мінсоцполітики.

Основна ідея проекту - контроль над одержувачами субсидій, який буде виражатися в регулярних перевірках, в ході яких інспектори, відвідуючи будинки субсидіантів, звертатимуть увагу на наявність дорогих речей, умови життя, ремонт тощо. Примітно, що просто не пустити контролерів в будинок не вийде - в цьому випадку виплата субсидій на час буде припинена. Позбудуться субсидій і ті громадяни, чиє матеріальне становище інспекція вважатиме стабільним.

Торкнеться нововведення не тільки одержувачів субсидій, а й людей, які оформили отримання соцдопомоги від держави.

Раніше в Міністерстві соціальної політики вже виступали з подібним проектом, який, втім, був заблокований Конституційним судом як незаконний. Зараз документ доопрацювали, і після громадського обговорення він буде представлений на розгляд Верховної Ради. Якщо депутати підтримають ідею, то чекати візиту інспекторів одержувачам субсидій та соцдопомоги доведеться вже з 1 січня 2022 року.

Разом з тим ряд провідних юристів України вважає проведення таких інспекцій абсолютно незаконним, оскільки при цьому буде порушено право на недоторканність житла - зараз потрапити в будинок до людини чиновники можуть тільки отримавши на це судовий дозвіл. Турбує юристів і той факт, що подібні перевірки породять хвилю корупції, оскільки чимало українців спробує просто "домовитися" з інспекторами. 

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що українцям прогнозують енергетичну кризу під час нового опалювального сезону.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що у новому опалювальному сезоні тарифи на газ і тепло значно зростуть.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що з 1 вересня уряд планує підвищити тариф на електроенергію в Україні.