Деяку категорію пенсіонерів очікує підвищення пенсійних виплат

Пенсійний Фонд України на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook нагадав українським пенсіонерам, яка категорія громадян похилого віку зможе розраховувати на підвищення пенсійних виплат вже в грудні.

Пенсіонер. Фото: скріншот YouTube-відео

Ні для кого не секрет, що українські пенсіонери перебувають за межею бідності та після оплати всіх комунальних платежів ледь зводять кінці з кінцями. Хоч протягом року і проводиться перерахунок їх виплат, проте суми пенсій не настільки великі, як хотілося б.

Пенсійний фонд України повідомив, що з першого грудня поточного року зросте розмір прожиткового мінімуму, що своєю чергою спричинить збільшення мінімальних пенсійних виплат відповідно до віку та понаднормовий трудовий стаж. Також зростуть суми надбавок, доплат і підвищень.

Разом з тим з першого грудня Уряд затвердив підвищення мінімальної заробітної плати, яка з 6 000 гривень зросте до 6 500 гривень. Таким чином, громадянам, яким виповнилося 65 років зможуть розраховувати на мінімальну пенсію в розмірі 2 600.

Варто нагадати, що Уряд анонсував додаткові виплати певної категорії громадян похилого віку вже наступного місяця. Згідно з інформацією на доплати в розмірі 300 гривень можуть розраховувати пенсіонери, розмір пенсій яких нижче середньої заробітної плати встановленої у минулому році.

Також, громадянам похилого віку, які переступили вік 75 років, але не досягли 80 років, покладається додаткові виплати в розмірі 400 гривень. А ось громадяни, які досягли віку 80 років і більше з 2020 року отримують добавки в розмірі 500 гривень.

Нещодавно інформаційний портал Новінар розповідав, що в поточному році Уряд анонсував підвищення розміру прожиткового мінімуму, та як це відобразитися на пенсіях.

Також Новінар розповідав, що в нашій країні ще кілька разів підвищать розмір мінімальної заробітної плати що своєю чергою відіб'ється на пенсійних виплатах.

Ще портал Новінар ділився, що українцям розповіли про підвищення цін на хліб та інші виробі, та в чому причина подорожчання.