Українцям розповіли, як підтвердити стаж за період підприємницької діяльності

Пенсія за віком в Україні встановлюється з дня, який слідує за датою досягнення певного віку, однак бувають випадки нестачі стажу. Зокрема, ПФУ не бажає зараховувати до трудового стажу період підприємницької діяльності, пишуть "Факти".

Трудова книга. Фото: скріншот YouTube-відео

З тієї причини, що, починаючи з 2018 року для виходу на заслужений відпочинок за віком потрібно 25 років, у громадян нашої країни проблем стало більше. Наприклад, одному з пенсіонерів не зарахували 14 років підприємницької діяльності в період з 1991 по 2004 рік, мотивуючи рішення тим, що дані Загублені. За словами експертів, підприємці нерідко стикаються з подібними проблемами. Також вони підкреслили, що важливо розуміти, які саме документи будуть потрібні для підтвердження стажу, при цьому не виключена ймовірність звернення до суду.

Українцям потрібна довідка, яка видається по базі реєстрових даних застрахованих громадян згідно з інформацією персоніфікованого обліку, що є підтвердженням з 1 січня 2004 року. У разі, якщо підприємець вів діяльність до цього періоду відповідно до спрощеної схеми оподаткування, підтвердити це можна:

  • Свідоцтвом про перерахування єдиного податку.
  • Торговим патентом.
  • Патентом, що доводить виплату певного прибуткового податку з осіб.
  • Довідка про виплату страхових внесків.

Для того, щоб підприємницький стаж в період з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року був зарахований, буде потрібно довідка про підтвердження реєстрації в якості підприємця.

До слова, до цього "Новинар" писав про те, що у ПФУ відзвітували, скільки перерахували на виплати пенсій у вересні.

Також раніше наш портал повідомляв про те, скільки платитимуть медичним працівникам в Україні.

А до цього ми повідомляли про те, що за порушення карантинних обмежень, українців можуть штрафувати на суму в 34 000 гривень.