Доглядальниці, які доглядають за важко хворими зможуть отримувати до 10 тисяч гривень

Як стало відомо, в Україні ввели нещодавно новий механізм виплат, а стосується це тих, хто професійно доглядає за літніми людьми, важко хворими, а також людьми з інвалідністю. Відтепер, такі соціальні працівники, при достатній кваліфікації, зможуть отримувати в місяць, за нагляд за однією людиною, до 10 тисяч гривень від держави. Про це стало відомо з інформації, опублікованої на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

Як повідомила Міністр соціальної політики Марина Лазебна, що раніше однакові компенсації, в таких випадках, отримували й професійні доглядальниці й родичі. Зазначається, що на засіданні, яке проходило 6 жовтня, Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову.

Виплачувати компенсації мають намір з місцевих бюджетів. Крім того, в пояснювальній записці до постанови йдеться, що мова йде про тих професійних доглядальниць, яких понад 20 тисяч, і які можуть надавати свої послуги 30 тисячам українців, що потребують допомоги.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, оплата догляду на дому в перспективі якраз і призведе до поступового зникнення інтернатів, будинків для пристарілих і тому подібних державних установ. Крім того, ці люди, за словами Лазебної, зможуть залишатися вдома та отримувати необхідну допомогу там, а не жити в спеціалізованих установах.

Важливо знати, що для того, щоб претендувати на дану компенсацію, необхідно укласти тристоронній договір про догляд. Сторонами в цій угоді виступають: людина, що надає таку послугу, також одержувач даної послуги та представники місцевої влади.

Зазначається, що на компенсацію мають право ті українці, які на професійній основі надають послуги з догляду. Вони зобов'язані при цьому:

  • Не працювати ніде.
  • Не займатися, як підприємницькою, так і незалежною професійною діяльністю.
  • Обов'язково пройти перепідготовку або ж підготовку для надання по догляду, даної соціальної послуги.

Де можна подати заяву для отримання даної компенсації, а також пакет документів:

  • У сільській, селищній, міській раді.
  • В ЦНАП.
  • Також через додаток"дія".

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що синоптики попередили українців, що їм чекати від погоди в другому осінньому місяці.

Також повідомляв Новинар, що у зв'язку зі зростанням цін на блакитне паливо дорожчатимуть і тепличні овочі.

Ще писав Новинар, що в Україні мають намір скасувати деякі державні свята, названа причина.