В Україні можуть ввести обов'язкову вакцинацію

Як стало відомо, що найближчим часом в Україні можуть ввести обов'язкову вакцинацію. На даний момент відповідний наказ знаходиться в Міністерстві охорони здоров'я на розгляді. Крім того, в цьому документі визначено список всіх професій, яких це стосується. Своєрідні ж санкції чекають тих, хто відмовився від вакцинації. Про це стало відомо з інформації опублікованої на  порталі новин obozrevatel.

Як пояснив Віктор Ляшко, який є міністром охорони здоров'я, що є спеціальний контролюючий орган, який і перевірятиме, приходивши на роботу, чи є серед працівників не вакциновані, якщо ж є, і роботодавець їх не відсторонив від роботи, то за це, той може понести відповідальність. При обов'язковій вакцинації, роботодавець зобов'язаний усунути від роботи співробітника, якщо той не вакцинований.

Ляшко зазначив, що діяти дана санкція буде в період карантину, після його закінчення працівник зможе вільно повернутися на ту посаду, яку займав.

В першу чергу обов'язкова вакцинація стосується таких професій:

  • Працівників закладів професійної освіти, а точніше, професійно-технічної, загальної середньої, професійно-технічної, позашкільних навчальних закладів та дошкільної освіти.
  • Працівників органів центральної виконавчої влади, а також і територіальних їх підрозділів.
  • Працівників державних місцевих адміністрацій.

Ляшко заявив, що або людина вакцинується повним курсом і спокійно ходить на роботу, або ж не приходить, оскільки не щеплена. Крім того, за його словами такі посилені заходи вони змушені вжити, щоб таким чином убезпечити освітній процес і функціонування органів державної влади. А особливо тих, де зі споживачами відбувається тісний контакт.

Про те, чи законна обов'язкова вакцинація Віктор Ляшко зазначив, що ще у квітні Європейський суд з прав людини, підтвердив, що дана вакцинація є законною, а також не суперечить "Конвенції про захист прав людини та основних свобод". Крім того, в Міністерстві охорони здоров'я підкреслили, що влада має повне право самостійно формувати список професій, працівники яких повинні обов'язково бути вакциновані.

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що в Україні мають намір змінити правила нарахування пенсійних виплат жінкам у віці 60 років.

Також розповідав Новинар, що фінансова установа "ПриватБанк" запустив нову послугу, тепер можна буде розраховуватися безконтактно за свої покупки.

Ще Новинар писав, що у нашій країні змінили правила перерахунку пенсійних виплат і встановили фіксовану дату індексації.