Українці отримуватимуть блакитне паливо по-новому

В Україні неможливо наперед пророчити споживання блакитного палива у зв'язку з чим постачальники мають можливість об'єднається в одну групу. Інформацією ділиться УНІАН.

Одна з найбільших компаній "Нафтогаз України" створила балансуючу групу, в рамках якої з першого жовтня продаватиме блакитне паливо споживачам.

Фахівці запевняють, що наперед неможливо передбачити кількість споживання газу, у зв'язку з чим постачальники мають можливість об'єднатися в одну балансуючу групу. Наприклад, в одного постачальника споживачі "взяли" більше газу ніж в іншого. Для того, щоб скинути з себе відповідальність за ці відмінності, адже вони не з дешевих, постачальники об'єднуються і визначають одного відповідального.

На сьогодні таку групу і створив НАК "Нафтогаз" майже з усіма компаніями постачають блакитне паливо. Такими чином, даного роду відмінностей у вживанні газу буде менше і це прекрасна новина, особливо перед стартом опалювального сезону.

На сьогодні вартість блакитного палива в рамках групи становить 7.42 гривень за один куб.

Відзначається, що балансуюча група об'єднує учасників ринку і визначає лише одного учасника, який несе відповідальність за залишок газу для всіх інших учасників.

Для простих громадян на цей час діє річна пропозиція, де вартість блакитного палива встановлено на рівні 7,96 — 13,5 гривні за куб, а ось для підприємств теплокомуненерго «Нафтогаз» зробив вигідну пропозицію встановивши ціну на рівні 7,42 гривні за куб.

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що українцям розповіли, що робити в тому випадку, якщо облгази спеціально завищують кількість використаного газу в платіжках.

Також писав Новинар, що вартість блакитного палива побила всі рекорди і тепер під загрозою опинилися робочі місця і вартість продуктів.

Ще розповідав Новинар, що в разі відмови від установки індивідуального газового лічильника громадян очікує "покарання".