Ціни на опалення та гарячу воду в Україні можуть підскочити

Як стало відомо, що більшість теплокомуненерго в Україні оголосили про наміри підвищити тарифи не тільки на опалення, а й на гарячу воду. Відзначається, що вирости ціни приблизно можуть на 40%. Однак, попри оприлюднення даної пропозиції, говорити про підвищення цін на комунальні послуги на даний період ще рано. Про це стало відомо з інформації, опублікованої на новинному порталі obozrevatel.

За словами експерта аналітичного центру Асоціації міст України Олега Гарника, така практика вже була минулого року. Тоді теж розглядали підвищення тарифів, проте не застосували нові тарифи.

Після публікації проєкту та рішення, процедура встановлення тарифу передбачає громадське обговорення, і розтягнутися може до 2 місяців. Хоча на даний проміжок часу мова йде про попереднє обговорення даних проєктів. А ось про те, чи будуть застосовані нові тарифи, знати вони будуть тільки після прийняття відповідних рішень місцевими органами влади, підкреслив експерт. Ну а поки рішення не прийнято, то для населення, само собою, будуть діяти старі ціни.

Крім того, Гарник підкреслив, що меморандум хоч і був підписаний між місцевою владою і центральною, щодо того, що підвищувати тарифи ті не будуть, то умови, з боку центральної влади, згідно з якими це стає можливим, поки що так і не виконані.

За словами експерта, є низка зобов'язань, які впливають суттєво на можливості місцевих органів самоврядування. В умови також входять і розблокування рахунків підприємств теплопостачання, оскільки вони заблоковані в більш ніж 50 містах. Крім того, якщо не дотримуватиметься декларації одна сторона, то відповідно, не буде й інша.

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що абонентам показали найвигідніші та дешеві пропозиції від трійки лідерів мобільних операторів.

Також розповідав Новинар, що фінансова установа "ОщадБанк" блокує карти своїх клієнтів, названа причина.

Ще Новинар писав, що українці можуть залишитися без мобільного зв'язку якщо не виконувати деякі умови.