В Україні деяка категорія громадян має право не платити за комунальні послуги

З приходом осені та опалювального сезону у платіжках українців будуть величезні суми. Але ось деяка категорія українців може і зовсім не платити за житлово-комунальні послуги в деяких випадках. Інформацією ділиться Ліга Закон.

Згідно з інформацією, за комунальні послуги можуть не платити ті українці, які не користувалися ними протягом довгого часу або ж у разі відсутності приладів обліку. Наприклад, якщо протягом тридцяти календарних днів і більше, власник не проживав у квартирі й може це документально підтвердити.

Виходячи із законопроєкту, факт відсутності у квартирі або будинку протягом довгого часу можна підтвердити довідкою, яку видають на підставі акта, підписаного не менше ніж трьома сусідами. Також свою відсутність власник може підтвердити й довідкою про своє проживання в іншому місці.

Крім цього, можна пред'явити й документ, який може підтвердити місце перебування власника в іншій країні або іншому місті, через роботу, лікування, навчання, відбування покарання або ж тривалого відрядження.

Якщо ж не проживання вдалося документально довести, тоді власнику зроблять перерахунок за комунально-житлові послуги та він не буде платити за той період, поки його не було. Варто відзначити, що послуги з централізованого опалення не входять в цей список.

Щоб платити менші суми за комуналку, українці можуть подати документи на оформлення субсидії. Для отримання допомоги від держави на оплату житлово-комунальних послуг потрібно заповнити відповідну заяву і декларацію. Дані документи можна роздрукувати з сайту Мінсоцполітики або ж звернувшись до органу соціального захисту.

Субсидію призначають з жовтня до кінця опалювального періоду, який приходить до свого завершення у квітні.

Нещодавно розповідав Новинар, що субсидіантам повідомили, на який розмір виплат вони можуть розраховувати в цьому опалювальному періоді.

Також писав Новинар, що вартість блакитного палива різко зметнуло вгору, до чого це може привести.

Ще Новинар повідомляв, що деяка категорія українців платитиме менше за електроенергію.