Українцям розповіли про зміни розрахунку пенсійного стажу

Як стало відомо нещодавно, що в уряді був узгоджений законопроєкт, що передбачає внесення до Податкового кодексу України деякі зміни. Варто підкреслити, що в ньому, зокрема, пропонується замість квартального, впровадити місячний період звітності. Про це йдеться на засіданні Кабінету Міністрів України.

Затверджено було відповідне рішення в ході засідання Кабінету Міністрів України 29 вересня. Відзначається, що в уряді підкреслили, що метою даного законопроєкту є забезпечення обчислення, своєчасно, страхового стажу українців, а також призначення пенсійних та інших соцвиплат.

Розроблений законопроєкт був за власною ініціативою Пенсійного фонду України. На сьогодні передбачена платникам податків, квартальна звітність. Подавати звіт необхідно протягом 40 днів після закінчення звітного кварталу.

Однак, через об'єднання звітності єдиного соціального внеску, а також податку на доходи українців з квартальним періодом звітності, на сьогодні спостерігається наступне:

  • Від 1 до 3 місяців відстрочення надходжень до Реєстру відомостей про зарплату працівників, сплату ЄСВ, несвоєчасність включення звітних періодів для розрахунку соціальних виплат та страховий стаж. Тобто, безробіття, тимчасова непрацездатність, нарахування пенсійних виплат.
  • У частині суми єдиного внеску послаблення платіжної дисципліни.
  • Від 1 до 3 місяців зміщення строку розрахунку показників середньої заробітної плати, страхові внески з якої сплачено.
  • Неможливість своєчасного проведення щомісячного аналізу основних показників, які впливають на поповнення ПФУ.

За словами глави Міністерства соціальної політики Марини Лазебної, саме це і стало причиною для зміни Податкового кодексу України.

Нещодавно повідомляв Новинар, що Віктор Ляшко розповів, кого відсторонять від роботи якщо немає вакцинації.

Також писав Новинар, що українців знову очікують штрафи за порушення карантинних обмежень.

Ще розповідав Новинар, що в Україні введуть нові штрафи, кому з водіїв доведеться платити та за що.