Кому і які виплати додадуть до пенсії в наступному році

Як і передбачено бюджетом, підвищать деяким українським пенсіонерам пенсійні виплати у 2022 році до 1 590 гривень, а ось іншим, у кого мінімальні виплати - піднімуть всього лише на 159 гривень. Відомо про це стало із затвердженого Кабінетом Міністрів України проєкту бюджету.

Зазначається, що складають мінімальні пенсійні виплати на сьогодні в Україні для непрацездатних один прожитковий мінімум. А ось максимальні виплати досягають майже 10 таких прожиткових мінімумів.

Пенсійні виплати зростатимуть у такому порядку:

  • З цього року липня місяця пенсійні виплати зросли до 1 854 гривні.
  • У грудні цього ж року передбачено ще одне підвищення виплат до 1 934 гривні.
  • А ось вже з липня 2022 року виплати пенсіонерам піднімуть до 2 027 гривень.
  • У грудні ж наступного року очікується чергове підвищення пенсійних виплат, тому складуть вони вже 2 093 гривні.

Зазначається, що наступного року збільшаться максимальні пенсійні виплати до 20 930 гривень з 19 340. Однак діє дане обмеження далеко не для всіх.

Отже, наприклад, виплати суддів не залежатимуть від тих обмежень, які встановлені для простих українців. В середньому, на сьогодні, вони вже отримують пенсійні виплати в розмірі близько 90 тисяч гривень.

До того ж і виходять вони ще на заслужений відпочинок за особливими правилами, а також можуть отримувати до 80% заробітної плати своїх працюючих колег.

Тому, середні пенсійні виплати судді в Україні на жовтень становили 91,2 тисячі гривень. Відзначається, що виросли вони з початку цього року на 23 тисячі гривень, в той час, як середні виплати збільшилися по країні всього лише на 400 гривень. Якщо бути точніше, то збільшилися середні пенсійні виплати в Україні до 3 915 гривень з 3 507 гривень. До речі, це вже з урахуванням індексації, підвищення прожиткового мінімуму, надбавки тим, хто досяг певного віку, а також виконав необхідні вимоги щодо трудового стажу.

Вважається пенсія громадян за формулою: середню зарплату за станом за три роки множать на співвідношення середньої зарплати до власної, на стаж в роках і на 1%. Тому і виходить, що якщо українці, наприклад, навіть працюватимуть по 80 років, то все одно отримають виплати на заслуженому відпочинку не 80% своєї заробітної плати, а лише 80% від середньої заробітної плати по країні за три роки. До речі, і це лише за тієї умови, що вони не заробили менше.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що з першого листопада набули чинності нові зміни в правилах дорожнього руху, про що потрібно знати.

Також повідомляв Новинар, що в Україні мають намір повернути обов'язковий техогляд, який можуть не пройти деякі автомобілі.

Ще писав Новинар, що АвтоЗАЗ взявся за розробку міського автобуса, який з легкістю стане конкурентом білоруському МАЗу.