Річна вартість блакитного палива може збільшитися

Наша країна дала обіцянку МВФ відмовитися від обмеження вартості блакитного палива, гарячу воду і тепло. У зв'язку з цим ціна вже з травня може зрости за річними контрактами для простих споживачів. Відзначається, що з весни майже половина блакитного палива «Укргазвидобування» повинна продаватися не «Нафтогазу», а через біржу. Інформацією ділиться РБК-Україна.

З приходом весни Україна змушена буде відмовитися від практики обмеження цін на газ, тепло і гарячу воду. Дана умова була вказана в меморандумі співпраці з МВФ. Ціни з травня повинні будуть повністю виправдовувати витрати компанії на надання послуг, враховуючи й капітальне вкладення.

Якщо Україна дотримуватиметься цієї умови, то положення компанії «Нафтогаз України» значно поправить своє становище вже наступного року. Це відбудеться тоді, коли компанія наблизиться до ринкових умов формування цін після закінчення терміну поточного річного контракту.

У документі йдеться і про те, що якщо з яких-небудь причин компанії «Нафтогаз» будуть потрібні додаткові фінанси за час опалювального сезону, то це буде покриватися за рахунок прозорого і прямого субсидування з держбюджету.

Варто зазначити, що споживачі, які скористалися річним тарифом на весь опалювальний сезон, за блакитне паливо платять фіксовану ціну, яка становить 7,96 гривні за один кубометр. Термін дії приходить до свого завершення у квітні.

Після того як на європейському ринку ціни на газ різко зметнули вгору і переступила 1 000 доларів за тисячу кубометрів, то фіксована ціна річного тарифу виявилася нижче в 3-4 рази, нижче ринкової.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в платіжках за блакитне паливо з'явитися ще одна, додаткова графа.

Ще Новинар повідомляв, що українці переплачують за блакитне паливо величезні суми у зв'язку з підвищенням абонплати.

Також писав Новинар, що громадянам розповіли, якої категорії знизили тариф на газ і що потрібно зробити, щоб платити менше.