Які месенджери є безпечними для користувачів

З метою визначити те, які ж месенджери краще захищають інформацію про користувачів, було проведено дослідження ресерч-кампанією Molfar. Так ось дуже популярний в Україні месенджер Telegram, виявився аж на 5 місці в рейтингу найбезпечніших для спілкування додатків. А ось месенджер Facebook так і взагалі на 6 місці. Відомо про це стало з матеріалу, опублікованого на порталі ain.

Отже, найнадійнішими, згідно з проведеним дослідженням є наступні месенджери:

  • Так ось, найбезпечнішими, як виявилося, є месенджери Threema, Wire, Wickr, Signal. Ще кампанією виявлено було, що вони мають високу надійність криптографічних алгоритмів і протоколів.
  • Відзначається, що дані користувачів найкраще зберігають месенджери Threema і Wickr, вони, при анонімному використанні, не надсилають і не збирають контактну інформацію.
  • А ось останні месенджери такі як, Signal і Wire-навпаки, обов'язково збирають номери телефонів користувачів для Google Analytics і зберігають незахищені локальні дані в desktop-версії.
  • Як відзначили у звіті Molfar, що не найбезпечнішими є для користувачів месенджери Viber, Facebook, Telegram, Whatsapp і Discord.
  • Месенджер Telegram збирає не тільки телефонні номери, а й id, після чого, після запиту, передає дані спецслужбам.  У той час, як месенджери Facebook, Whatsapp, Discord, взагалі дані зберігають без шифрування і також передають спецслужбам і третім особам інформацію.
  • Месенджери Wickr і Signal можуть передати інформацію про користувачів іноземним службам, а саме правоохоронним органам.
  • Але при цьому такі Месенджери як Telegram, Facebook і Whatsapp обов'язково вимагають прив'язку до номера і відрізняються закритим програмним кодом. Перші два не мають наскрізного шифрування в групових чатах.

Так ось, згідно з дослідженням, проведеним кампанією Molfar, найбільш захищеним у 2021 році месенджером є саме Threema. Крім того, цей месенджер має кращу функціональність, а також власні сервери, і анонімну реєстрацію ну і звичайно ж додавання контактів без сервера каталогів. Однак серед його недоліків є таке, як, закритий програмний код сервера і відсутність самознищуваних повідомлень.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в платіжках за блакитне паливо з'явитися ще одна, додаткова графа.

Ще Новинар повідомляв, що українці переплачують за блакитне паливо величезні суми у зв'язку з підвищенням абонплати.

Також писав Новинар, що громадянам розповіли, якої категорії знизили тариф на газ і що потрібно зробити, щоб платити менше.