Українським пенсіонерам піднімуть пенсійні виплати втричі

Як стало відомо, що в Мінсоцполітики напрацювали новий законопроєкт, згідно з яким пенсійні виплати українцям збільшаться. Крім того, від заробітної плати дане потроєння пенсійних виплат залежати не буде. Відзначається, що вище виплати можуть бути лише за бажанням самих громадян. Відомо про це стало з матеріалу, опублікованого на сайті Міністерства соціальної політики України.

Отже, як поділилися в Мінсоцполітики, що даний законопроєкт містить основні положення, а саме, йдеться в ньому про формування накопичувальних пенсійних виплат українцям.

Така пенсія потрібна тому, що солідарна пенсійна система в Україні не справляється з матеріальним забезпеченням громадян у літньому віці. Крім того, з часом вона на жаль ще гірше буде з цим справлятися.

Причини, за якими солідарна пенсійна система не може забезпечити літнім людям гідні виплати в старості та утримання:

  • Причина 1. Сюди входить несприятлива демографічна ситуація, а саме, що помирає українців, протягом декількох років поспіль, набагато більше в країні, ніж народжується. У зв'язку з цим працездатних українців стає все менше і менше. Та ще й багато з них їдуть працювати закордон. І, як правило, такі громадяни не платять пенсійні внески в Україні.
  • Другою причиною є тіньова зайнятість. Якщо ж бути точніше, то за тих людей, які працюють не офіційно, звичайно ж, ніхто не платить ніяких внесків до ПФУ, а також податків. Тобто, на сьогодні немає від них взагалі ніяких надходжень до ПФУ, в результаті чого, вже в старості у них і не буде пенсійних виплат.
  • Третиною причиною є популістські закони, прийняті які були за часів, коли президентів був Порошенко. Влада розраховувала, задобривши підприємців, отримати прихильність великого електорального масиву. Тобто, знизили їм обов'язкові платежі, внаслідок чого ПФУ став ще біднішим.

Привести це все може до того, що вже через 20-25 років в Україні збільшиться кількість літніх і бідних українців. Саме тому єдиним виходом з такої ситуації є те, щоб знайти альтернативне пенсійне забезпечення. А суть даної системи в індивідуальному накопиченні грошових коштів на своїх рахунках. Тобто, виходить, що ділити ці гроші ще з кимось не потрібно буде, оскільки у кожного своя сума. На їхні рахунки спочатку будуть щомісяця надходити гроші, а після досягнення ними пенсійного віку, цим громадянам будуть повертати їх. Виходячи з цього, накопичувальна сума може бути як менше, так і втричі більше, оскільки це все буде залежати лише від волі майбутнього пенсіонера.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в платіжках за блакитне паливо з'явитися ще одна, додаткова графа.

Ще Новинар повідомляв, що українці переплачують за блакитне паливо величезні суми у зв'язку з підвищенням абонплати.

Також писав Новинар, що громадянам розповіли, якої категорії знизили тариф на газ і що потрібно зробити, щоб платити менше.