В ході експерименту з пошуку носіїв коронавірусу собаки правильно визначили від 71% до 100% хворих. Після цього влада Об’єднаних Арабських Еміратів стала використовувати собак для цих цілей в трьох міжнародних аеропортах країни.

Експеримент описала наукова бібліотека bioRxiv.

Наукові матеріали, опубліковані на bioRxiv зараз проходять фінальне рецензування. Відповідно, дані результати досліджень мають попередній характер.

Пандемія коронавірусу

Навесні 2020 року біологи під керівництвом професора Національної ветеринарної школи Франції Домініка Гранжана довели, що собак можна використовувати і для пошуків носіїв коронавірусу нового типу.

Цією ідеєю зацікавилась влада Об’єднаних Арабських Еміратів. Вона зв’язалася з французькими дослідниками і запропонувала перевірити, чи зможуть собаки, яких раніше не використовували в медичних цілях, по запаху відрізнити носіїв коронавірусу від здорових людей.

В експерименті брала участь 21 собака, кожна з яких працювала в поліції і митниці ОАЕ. В ході експерименту вчені також з’ясовували, які побічні чинники — зокрема, побічні хвороби на кшталт цукрового діабету або астми, — впливають здатність собак розпізнавати запах носіїв коронавірусу.

Тестування на коронавірус

Виявилося, що собаки без спеціальної "медичної" або розшукової підготовки справлялися з цим завданням так само добре, як і тварини, які брали участь в попередніх експериментах. 15 собак успішно знайшли сліди вірусу в 90% вивчених ними зразків і більш, ще три — в 80% і більше, решту три — між 71 і 79%.

На думку вчених, показники тварин, які відстали, можна підтягнути майже до 100%-го рівня шляхом довших і інтенсивних тренувань.

У результаті влада ОАЕ дозволила використовувати натренованих вченими собак для пошуків носіїв SARS-CoV-2 серед пасажирів і обслуговчого персоналу в трьох найбільших міжнародних аеропортах країни. 

Нагадаємо, що буде з цінами на квитки у 2021 році: пояснення Укрзалізниці. УЗ пояснила, чи зміняться ціни на залізничні квитки

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, Кабмін має намір схвалити граничну ціну газу в Україні: названо точні цифри. Кабінет міністрів України повинен зібратися на позачергове засідання для прийняття граничних тарифів на газ для населення, які почнуть діяти вже з лютого.