Консультативна група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я оприлюднила рекомендації щодо застосування вакцини від коронавірусу американської компанії Moderna.

Про це повідомила прес-служба ВООЗ у вівторок, 26 січня. Згідно з висновками експертів, американську вакцину Moderna не повинні приймати люди з важкою алергією на який-небудь компонент вакцини.

Використання вакцини Moderna також наразі не рекомендується вагітним жінкам. Однак якщо вони працюють у сфері медицини, то вакцинація можлива.

Вакцинація, кадр з відео

Також вакцинувати можна жінок, які годують грудьми. Припиняти грудне вигодовування після вакцинації не рекомендується. До отримання результатів подальших досліджень вакцину не можна вводити особам молодше 18 років.

Водночас зазначається, що ця вакцина безпечна і ефективна для людей з хронічними захворюваннями, такими як гіпертонія, діабет, астма, хвороби легенів, печінки або нирок. Людей з пріоритетних груп з ослабленим імунітетом слід вакцинувати після додаткових консультацій.

Варто зауважити, що вакцина Moderna показала ефективність майже в 92% в плані захисту від COVID-19, починаючи з 14 днів після першої дози. При цьому розробники заявили, що відомі мутації вірусу не знижують ефективність вакцини.

Нагадаємо, що буде з цінами на квитки у 2021 році: пояснення Укрзалізниці. УЗ пояснила, чи зміняться ціни на залізничні квитки

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, Кабмін має намір схвалити граничну ціну газу в Україні: названо точні цифри. Кабінет міністрів України повинен зібратися на позачергове засідання для прийняття граничних тарифів на газ для населення, які почнуть діяти вже з лютого.