Коронавірус може ховатися під симптомами звичайної застуди чи ГРВІ й, якщо не було специфічних ознак, а сама хвороба була в легкій формі. Саме тому відрізнити цей вірус від інших захворювань дуже складно.

Українські медики кажуть, що в суспільстві вже почав з'являтися колективний імунітет до COVID-19, оскільки майже 50% жителів країни вже перехворіли. І більша частина – без симптомів або в дуже легкій формі. Проте є ознаки, які вказують на те, що людина вже перенесла захворювання і могла цього навіть не помітити, повідомляє ТСН.

"Перехворіти на коронавірус непомітно звичайно можна. І таких випадків багато. Особливо це було помітно влітку 2020 року. Приходить пацієнт на планове обстеження, наприклад, кудись йому треба поїхати або влаштуватися на роботу, і для цього вимагають негативний тест на коронавірус. Обстежується, а тест приходить позитивний. Абсолютно здорова на вигляд людина йде на самоізоляцію, хоча ніяких симптомів COVID-19 у нього не спостерігається. Ось так на вірус реагує його імунітет. До речі, і діти часто переносять коронавірус безсимптомно", - розповіла сімейний лікар Дарницького району столиці Олена Л.

Пандемія коронавірусу

"Завжди симптом якісь є. Безсимптомна форма COVID-19 зустрічається дуже рідко, її майже немає. Якщо ви впевнені, що у вас була якась симптоматика, то простіше зробити тест на імуноглобуліни. Якщо результат позитивний — це означає, що ви перехворіли, немає антитіл — швидше за все, ви не перехворіли", - вважає головлікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький.

Лікарі відзначають, що навіть наявність симптомів не завжди вказує на те, що у людини коронавірус, оскільки вони часто схожі на звичайну простуду або ГРВІ.

 • Загальна слабкість
 • Головний біль
 • Біль у м'язах і суглобах
 • Втрата нюху і смаку
 • Температура
 • Високий тиск
 • Задуха

Також зустрічаються:

 • Нудота
 • Блювання
 • Діарея
 • Кон'юнктивіт
 • Біль в очах
 • Прискорений пульс
 • Біль у горлі

Коронавірус в Україні, скріншот з відео

"Легке протікання коронавірусу — це невисока температура, або температура, яка зникає на 2-3 день без будь-яких препаратів. Легке протікання виглядає, як ГРВІ. Однозначно, може зникнути нюх, як при тяжкому, так і при легкому перебігу. Тут головне питання: температура, слабкість і сатурація. Якщо ви на пульсоксиметр бачите, що сатурація не падає нижче 94, то відповідно ми теж говоримо про легкий перебіг COVID-19. Якщо ми, навпаки, бачимо падіння сатурації, високу температуру, приєднання бактеріальної інфекції, сильну задишку, пітливість і слабкість, так, що людина не може встати, то ми говоримо про важкий перебіг COVID-19. А легкий перебіг буває переважно у молодих: був незначний нежить один день, температура, далі без будь-яких препаратів це все пройшло", - додає Жиравецький.

Він додав, що біль у горлі зустрічається не так часто, як при ГРВІ та грип. Медики відзначають, що для підтвердження того, що в організмі вже почали вироблятися антитіла до COVID-19, можна здати ІФА-тест. Однак він інформативний до трьох місяців після перенесеного захворювання. У більшості пацієнтів після коронавірусу проявляється так званий "постковідний синдром" – постійне відчуття слабкості та пригніченості, які не проходять досить довго.

Ускладнення через коронавірус, фото: кадр з відео

Нагадаємо, що буде з цінами на квитки у 2021 році: пояснення Укрзалізниці. УЗ пояснила, чи зміняться ціни на залізничні квитки

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, українських заробітчан заманюють додому: держава обіцяє 150 тисяч на власний бізнес. Трудових мігрантів спробують зацікавити 150 тис. грн від держави.